ENERGYREGION - Efektywny rozwój rozproszonej energetyki odnawialnej w połączeniu z konwencjonalną w regionach jest projektem unijnym wdrażanym   w ramach Programu dla Europy Środkowej i współfinansowanym przez Regionalny Fundusz Rozwoju Regionalnego.  Projekt rozpoczął się 1 października 2011 roku i potrwa trzy lata – do końca września 2014. Projekt ENERGYREGION jest realizowany przez 11 grup roboczych z czterech europejskich krajów (Polski, Czech, Słowenii i Niemiec).

Głównym celem projektu jest stworzenie strategii zrównoważonego rozwoju odnawialnych źródeł energii. Rynek energii stanowi ogromne wyzwanie dla współczesnych społeczeństw. Dostęp do niezawodnych źródeł energii po niewygórowanych cenach jest kwestią, którą zajmują się władze państwowe i lokalne odpowiedzialne za sektor energetyczny. W świetle coraz ostrzejszych wymagań środowiskowych, technologie energii odnawialnej stają się bardziej konkurencyjne. Aby spełnić zaostrzające się regulacje w obszarze ochrony środowiska i wytwarzania energii, projekt ENERGYREGION stawia na stworzenie inicjatyw promujących energię odnawialną i wzrost świadomości społecznej w tej kwestii. Ma na celu rozwój regionalnych strategii służących zwiększeniu inwestycji w infrastrukturę energetyczną. Ponadto projekt pozwoli odkryć ukryty potencjał oszczędności energii w różnych regionach.

Międzynarodowa współpraca umożliwi dzielenie się wiedzą na temat odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej. Pozwoli na wymianę know how i najlepszych praktyk. Uczenie się od bardziej doświadczonych będzie najlepszym sposobem na uniknięcie błędów w obszarze rozwoju energetyki odnawialnej i polepszenia efektywności energetycznej.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem